9 marca 2018

Gadżety przydatne w samochodzie

image

Kiedy spędzamy czas w samochodzie, warto pomyśleć o jego dodatkowym wyposażeniu. Na rynku dostępnych jest wiele ciekawych gadżetów, które nie tylko ułatwią nam wyprawy w dłuższe trasy, ale też uprzyjemnią taką podróż. Oto kilka z nich.

 Mata masująca

Przed Tobą wiele kilometrów za kółkiem? Zanim wyruszysz to już zaczynasz się obawiać o swój kręgosłup? Jest na to bardzo proste rozwiązanie – mata masująca, wpinana do samochodowej zapalniczki. Wystarczy kupić i zainstalować taki gadżet w swoim aucie, a każda podróż stanie się od razu przyjemniejsza! Maty dostępne są w kilku rozmiarach, więc łatwo dopasujesz je do wymiaru fotela. Mają także kilka trybów działania. W dodatku niektóre z tych masujących mat oferują także dodatkowe podgrzewanie, co sprawdza się doskonale, kiedy nie masz w samochodzie podgrzewanych foteli. Masaż i przyjemne ciepło w jednym! Czego można chcieć więcej?

Uchwyt na kubek

Lubisz pić ciepłą kawę lub herbatę w trasie? A może odwrotnie – wolisz chłodniejsze napoje? Żaden problem. Wystarczy sprawić sobie specjalny uchwyt, wpinany do samochodowej zapalniczki. Pomoże on utrzymać temperaturę napoju przez długi czas. Mała rzecz, a jaka wygodna!

Lodówka

A skoro już o utrzymywaniu temperatury mowa, warto wspomnieć też o lodówkach zasilanych z samochodowego gniazda. O ile w przypadku codziennej jazdy po mieście mogą nam się nie przydać, tak podczas wakacyjnych wyjazdów mogą okazać się wręcz niezbędne. Lodówki samochodowe dostępne są w różnych rozmiarach i pojemnościach, więc łatwo znajdziesz taką, która spełni wszystkie Twoje oczekiwania.

Uchwyt na smartfona

To chyba najpopularniejszy z motoryzacyjnych gadżetów. Jest wiele różnych rodzajów, więc łatwo dobrać taki, który będzie spełniał wszystkie nasze wymagania. Dzięki niemu możemy wygodnie „zawiesić” swój telefon na szybie i korzystać z nawigacji lub innych aplikacji przydatnych w trasie, np. Tankuj24.pl. To aplikacja, która umożliwia zakup paliwa na wybranej stacji taniej, po uprzednim zamówieniu go on-line. Zamawiać można zarówno benzynę, olej napędowy jak i gaz LPG, a ich cena zakupu jest gwarantowana przez 24 godziny od momentu zamówienia.

Rejestrator jazdy

Coraz więcej kierowców decyduje się także na umieszczenie w swoim aucie rejestratora jazdy, czyli po prostu kamery. Nagrywanie w trasie może pomóc w udowodnieniu swojej niewinności podczas kolizji i uniknąć mandatu, pomoże nagrać nietypowe sytuacje na drodze, a w przypadku wyjazdów na wakacje zarejestruje piękne krajobrazy przy trasie. Urządzenie z podstawowymi parametrami można mieć już za kilkadziesiąt złotych. Droższe modele dają możliwość nagrywania obrazu z przodu i z tyłu pojazdu bądź włączają się kiedy wyczują ruch bądź uderzenie. Jest w czym wybierać, w zależności od dostępnego budżetu.

Organizery

Nie zapominajmy także o bagażniku! Masz dość drobiazgów, które w trakcie jazdy obijają się w bagażniku? Zainwestuj w praktyczny organizer. Na rynku dostępnych jest wiele modeli, od materiałowych po plastikowe. Niektóre dają także możliwość personalizacji liczby przegródek i ich wielkości. Najlepsze są takie, które można złożyć, kiedy ich nie używamy. W dodatku organizery mogą przydać się także podczas zakupów – łatwiej będzie je spakować do samochodu. Nie wspominając o tym, że pomagają uniknąć bałaganu w bagażniku.

Wieszaki

Nie lubisz, gdy Twoje rzeczy się gniotą? Nie rzucaj ubrań na tylne siedzenie. Spraw sobie wieszak, który z łatwością przyczepisz do zagłówka. Dzięki temu Twoje ubrania zawsze prezentować się będą nienagannie, niezależnie od sytuacji.

To oczywiście tylko kilka przykładów samochodowych gadżetów, które ułatwiają kierowcy i pasażerom życie. Wraz z rozwoje nowoczesnych technologii, takich gadżetów dostępnych jest coraz więcej. Są też coraz bardziej przemyślane i przydatne. Warto więc śledzić nowości na motoryzacyjnym rynku, by zawsze być na czasie!